Filtracja mechaniczna ma na celu usunięcie z wody zanieczyszczeń takich jak muł, piasek, blaszki rdzy, włókna itp. Filtry do wody mechaniczne dobiera się w zależności od rodzaju zanieczyszczeń, jakie mają zatrzymywać, przepływu jaki są w stanie zapewnić, oraz dokładności filtracji.

 

img44

FILTRY MECHANICZNE HONEYWELL F76-S
Filtr kołnierzowy F76S-F z płukaniem wstecznym są przeznaczone dla dużych instalacji. Filtry te posiadają korpus wykonany z brązu. Filtry mają zastosowanie w dużych budynkach mieszkalnych, do centralnego zasilania wody oraz w zastosowaniach przemysłowych. Filtry F76S-F posiadają wysoką efektywność filtracji i mogą być uzbrojone w automat do płukania wstecznego Z11AS, a także w przełącznik ciśnienia różnicowego DDS76, który wywołuje regeneracje automatycznie w przypadku przytkania filtra zanieczyszczeniami dławiącymi przepływ.

 

Filtry do wody HONEYWELL należą do filtrów z tzw. opłukiwaniem siatki filtracyjnej. Filtry te zapewniają ciągłe filtrowanie wody zatrzymując na siatce filtracyjnej zanieczyszczenia takie jak: rdza, piasek, strzępy konopii, ubytki rurociągów, itp. Filtry wyposażone są w siatkę filtracyjną ze stali nierdzewnej o różnej gęstości. Nie wymagają wymiany wkładów filtracyjnych, jedynie ich płukanie. Wypłukiwanie nagromadzonych zanieczyszczeń odbywa się w różny sposób w zależności od modelu filtra. Niektóre modele filtrów honeywell mogą być uzbrojone w czasowy automat do płukania Z11AS. Wydajność filtrów 1,5 m3/h – 11,5 m3/h.

img411

 

img40

FILTRY KUBEŁKOWE – NA WKŁADY WYMIENNE TYPU BIG BLUE – BB
Są to filtry do wody o większej wydajności. Mogą mieć różne zastosowania w zależności od użytych wkładów filtracyjnych. Filtr BIG BLUE montowany jest na rurze doprowadzającej wodę do budynku, mieszkania, lub bezpośrednio przed zabezpieczanym urządzeniem, wykorzystywane są również w instalacjach przemysłowych. Filtry posiadają przyłącza 1, 1½, wysokość 10, 20”. Obudowa nie przeźroczysta – niebieska.

Do filtrów stosujemy wkłady: polipropylenowe (pianka), sznurkowe, harmonijkowe, węglowe, specjalistyczne.

 

 

Przykładowe instalacje: