Woda otrzymana w procesie odwróconej osmozy pozbawiona jest niewidocznych zanieczyszczeń mających negatywny wpływ na walory smakowe i zapachowe napojów (trujące i rakotwórcze związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie oraz wirusy). Czysta woda intensyfikuje smak i zapach soków, kawy czy herbaty z uwagi na fakt przedostawania się przez rozpuszczonych w wodzie gazów: tlenu, azotu, częściowo dwutlenku węgla.

 

Aquafilter_EX-OSSMOMembrana usuwa wszystkie mikroorganizmy z wody, produkując wodę sterylnie czystą. Dzieje się tak ze względu na nieproporcjonalnie mniejsze od bakterii i wirusów otwory znajdujące się w półprzepuszczalnej błonie, z której zbudowana jest membrana.Woda otrzymana w procesie odwróconej osmozy jest wyjątkowo wskazana dla dzieci, które są szczególnie narażone na szkodliwe związki zawarte w wodzie kranowej takiej jak chlor i jego chloropochodne. Nie tylko jest ona wskazana do przyrządzania pokarmów, ale również do kąpieli niemowląt i dzieci, których – wrażliwa na chlor, chemikalia i sole wapnia występujące w wodzie wodociągowej – skóra może być narażona na podrażnienia i uczulenia będące początkiem poważnych chorób.

Domowy zestaw odwróconej osmozy to najlepszy sposób na czystą i zdrową wodę do spożycia, gdy źródło z którego pochodzi woda pozostawia wiele do życzenia a uzdatnienie całej wody dochodzącej do mieszkania jest nie możliwe, lub nieopłacalne

Woda produkowana metodą odwróconej osmozy jest tak czysta, że często porównuje się ją z wodą destylowaną. Jednak jest to woda lepsza pod względem smakowym i zawartości mikroelementów. Smak wody destylowanej jest mdły, niesmaczny. Przyczyną tego jest fakt, że podczas gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie tlenu i dwutlenku węgla. Gazy te mają decydujący wpływ na smak wody. Przykładem tego może być fakt, iż wody górskie szczególnie bogate w tlen, należą do wód miękkich i zaliczane są do I klasy czystości. Dwutlenek węgla używany jest do gazowania wód mineralnych w celu poprawienia jej smaku. Ponadto destylacja wody nie usuwa wszystkich produktów chlorowania wody. Niektóre związki aromatyczne np. ropopochodne związki chloru, które mają niższy punkt wrzenia od wody, przechodzą z parą do wody oczyszczonej. W ten sposób nie pozbywamy się szkodliwych dla zdrowia ludzkiego związków.

 

Elementy sześciostopniowego systemu odwróconej osmozy:
I stopień – filtr wstępny 20 mikronowy z pianki polipropylenowej. Usuwa nie rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne.
II stopień – blok węglowy eliminuje chlor i część zanieczyszczeń organicznych.
III stopień – filtr wstępny 5 mikronowy z pianki polipropylenowej. Usuwa drobniejsze, nie rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne jak rdzę, piasek, muł.
IV stopień – membrana osmotyczna usuwa 96-99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, jak również bakterie i wirusy.
V stopień – węglowy filtr liniowy usuwa substancje lotne nadając wodzie charakterystyczny smak naturalnej źródlanej wody.
VI stopień – wkład mineralizujący ma na celu wzbogacenie oczyszczonej wody w związki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

 

 

Przykładowe instalacje: