Osad na bateriach w Twoim domu, smugi na kabinie prysznicowej, kożuch na powierzchni herbaty, sucha skóra oraz szorstkie pranie świadczą o tym że masz Twardą wodę – zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkt odpowiadający Twoim wymaganiom.
woda zajmuje 70% powierzchni Ziemi.
Ziemia to zamknięty system, tzn., że rzadko traci zasoby wodne. Taka sama ilość wody występuje dziś, jak i milion lat temu.
22 marca obchodzimy Dzień Wody.
Średnie zużycie wody w Polsce: to około 145 litrów na osobę dziennie.
Niektóre leki powodują utratę wody wraz w moczem. Alkohol, herbata i kawa mają również delikatne działanie diuretyczne i zbyt duże ich spożycie może przyczyniać się do odwodnienia organizmu.
Jest możliwe wypicie zbyt dużej ilości wody. Wydajność naszych nerek wynosi około 0,6-1,5 l moczu na godzinę. Więc jeśli spożywa się więcej niż te ilości, może wystąpić zjawisko przewodnienia organizmu. Oznaki przewodnienia to m.in., torsje, nudności, obrzęki, duszność narastające zaburzenia świadomości, drgawki, skurcze mięśni, a nawet w skrajnych przypadkach śpiączka.
Każdego dnia tracimy około około 2,6 litra wody. Każdy ubytek wody należy na bieżąco uzupełniać, dlatego też ogólnie zaleca się dorosłym spożywanie około 1,5-2 litrów płynów każdego dnia, a łącznie z wodą zawartą w żywności około 3-3,5 litra dziennie.
Waga, którą gubimy po intensywnych ćwiczeniach jest wagą wody, a nie tkanki tłuszczowej.
Ludzie odczuwają pragnienie, gdy stracą chociaż 1% z całkowitej ilości wody, jaką posiadają w ciele.
Duża część wody, która istniała miliony lat temu na Ziemi, istnieje nadal.
Dzięki zmiękczaczowi oszczędzasz czas na sprzątaniu, wydasz mniej pieniędze – na detergenty oraz zapłacisz mniejsze rachunki.
Niektóre nasze urządzenia takie jak zmiękczacze EcoWater i refiner EcoWater posiadają możliwość zdalnego sterowania z dowolnego miejsca w domu.
Mniej niż 1% wody wodociągowej jest używanej do picia i gotowania.
Refiner to 2 urządzenia w 1, dzięki któremu woda w całym domu jest miękka bez nieprzyjemnego smaku i zapachu chloru.
JESTEŚ TYM CO PIJESZ!! – nasz organizm (w zależności od wieku) składa się od 70 do 90 procent z wody-dlatego warto zainwestować w urządzenia oczyszczające wodę.
Woda w naszym organizmie: reguluje temperaturę ciała, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, zwilża błony śluzowej, stawów, gałki ocznej.
Woda w naszym organizmie: wchłania pożywienie z jelit i odżywia komórki, bierze udział w reakcjach biochemicznych, rozpuszcza pokarm oraz zapewnia jego transport.
Woda odgrywa olbrzymią rolę w naszym organizmie, dlatego tak ważna jest jakość spożywanej wody.
Człowiek może przeżyć ok. 40 dni bez pożywienia, natomiast bez wody zaledwie kilka dni.
Woda zmiękczona nie jest słona.
Woda stojąca sprzyja namnażaniu się bakterii.
Dzięki temu że przez zmiękczacz codziennie przepływa woda, nie ma ryzyka rozwoju mikroorganizmów. W przypadku nie używania wody w domu przez dłuższy czas (np. podczas wyjazdów) w urządzeniach typu ECOWATER można uaktywnić funkcję dzięki której zmiękczacz co kilka dni będzie się regenerował.
W kamieniu kotłowym gromadzą się takie bakterie jak Legionella, zmiękczacz do wody zapobiega rozwojowi tych groźnych bakterii.
W Polsce z problemami związanymi z twardą wodą boryka się większość Polaków, jest to spowodowane tym, że średnia twardość wody wodociągowej w Polsce wynosi 18°dH.
Twarda woda powoduje wzrost kosztów energii. Kamień kotłowy zmniejsza sprawność kotła oraz instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody.
Nasze produkty przedłużają żywotność wszystkich domowych urządzeń mających kontakt z wodą.
Firma EKO-TECHNIKA jest autoryzowanym dystrybutorem marki ECOWATER będącego liderem technologicznym na rynku uzdatniania wody.
Sprzedawane przez naszą firmę urządzenia EcoWater posiadają, aż 10 letnią gwarancję (na wszystkie elementy).